Экскурсии Главная

Шляхетна Чернігівщина

Тур вихідного дня за маршрутом:Чернігів - Новгород-Сіверський - Батурин - Качанівка

Програма подорожі:
День перший:

06:00  виїзд з м. Черкаси;
Автобусний переїзд до м.чернігів;
11:00 (орієнтовно) пішохідна екскурсія центральною історичною частиною чернігова; чернігівський дитинець (вал), антонієві печери, спасо-преображенський собор, борисоглібський собор, п'ятницька церква, єкатерининська церква, єлецький жіночий та троїцько-іллінський чоловічий монастирі.
15:30 (орієнтовно) прибуття до ніжина. Огляд визначних місць міста.
20:00 (орієнтовно) прибуття до новгород-сіверського. Ночівля в готелі.
День другий:

08:00 сніданок (факультативно);
09:00 оглядова екскурсія м. Новгород-сіверський; спасо-преображенський монастир, замкове городище з середньовічними валами, успенський собор 17 століття, пам’ятник князю ігорю, ярославні та іншим героям «слова»і т. Д.
13:30 прибуття до батурина. Головною цікавинкою батурина є величний палац останнього гетьмана лівобережної україни кирила розумовського та воскресенська церква — усипальниця гетьмана. Крім того, цікавою є відновлена цитадель козацьких часів, а також колекція заповідника, яка налічує більше 15 тисяч експонатів.
17:00 національний історико-культурний заповідник "качанівка"
22:00 (орієнтовно) прибуття до м.черкаси.

ОПИС  МІСЦЕВОСТІ

Чернігівська область – це один з найбільш цікавих регіонів сучасної України з величною історією, мальовничою природою та вишуканими архітектурними творіннями, які мають загальнодержавне і світове значення. Чарівною прикрасою Чернігівського краю є річка Десна. Ця річка оспівана в поезії та прозі. Її іменем називали свої твори визначні письменники, зокрема, уродженець краю Олександр Довженко. Але про цю красу марно читати… Її слід побачити на власні очі!

Велика кількість давніх храмів та інших пам’ятників архітектури, найстарішим з яких більше тисячі років, дозволяє назвати Чернігівщину колискою української історії, а її чудова романтична природа робить цей край прекрасним місцем для відпочинку.

cerkva

Чернігів – одне з найдавніших міст Європи, перша літописна згадка про місто відноситься до 907 року. Місто багате на архітектурні дива: Чернігівський Дитинець (Вал), Антонієві печери, Спасо-Преображенський собор, Борисоглібський собор, П'ятницька церква, Єкатерининська церква, Єлецький жіночий та Троїцько-Іллінський чоловічий монастирі. Також цікавими для відвідування будуть світломузичний фонтан, славетний курган Чорна могила, Меморіал Слави на величній Болдиній горі... та багато іншого!

Детальніше про Чернігів:

Новгород-Сіверський – це невеличке містечко, яке було другим центром Чернігівської землі (дві голови орла на гербі Чернігівщини якраз позначають дві її частини – Чернігівський край та Сіверський край). Про похід саме новгород-сіверського князя Ігоря оповідає славетне «Слово о полку Ігоревім». Відвідавши Новгород-Сіверський, Ви зможете оглянути Спасо-Преображенський монастир, Замкове городище з середньовічними валами, Успенський собор 17 століття, пам’ятник князю Ігорю, Ярославні та іншим героям «Слова», а також насолодитися неперевершеними краєвидами.

Детальніше про Новгород-Сіверський:

Ярославна

Батурин – це колишня столиця гетьманів Лівобережної України. З 1994 року тут розміщується Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». Головною цікавинкою Батурина є величний палац останнього гетьмана лівобережної України Кирила Розумовського та Воскресенська церква — усипальниця гетьмана. Крім того, цікавою є відновлена цитадель козацьких часів, а також колекція заповідника, яка налічує більше 15 тисяч експонатів. Ну і звичайно, хто у наш час не цікавиться бджолами! До складу заповідника «Гетьманська столиця» входять могила і пам'ятник основоположникові сучасного бджільництва Петру Прокоповичу, винахідникові першого в світі рамкового вулика.

Детальніше про Батурин:

Палац К.Розумовського    Батуринська фортеця  Пам'ятник гетьманам

Палац Тарновських

«Качанівка» – Національний історико-культурний заповідник - єдиний в Україні подібний ансамбль, котрий зберігся в повному обсязі. Велика територія, дворянський розмах задуму (732 га!) не можуть не викликати захват у будь-якого туриста і поціновувача природи. Качанівка для Чернігова – це те саме, що Версаль для Парижа або Царське Село для Петербурга. Романтичний стиль, в якому був побудований палац і спланований чудовий парк, надає цьому місцю особливого шарму. Відвідавши Качанівку, Ви зможете оглянути чудовий палац, бесідку М. Глинки, Георгієвську церкву, романтичні руїни та багато іншого.

Детальніше про «Качанівку»:

Відпочинок у Чернігівській області стане одним із Ваших найприємніших спогадів!